Akumulatory orbitalne

Akumulatory orbitalne

19 listopada 2017 Wyłącz przez Lucja

W zależności od rodzaju pojazdu bądź urządzenia zasilanego akumulatorem stosuje się różne rodzaje akumulatorów, tak aby stanowiły one niezawodne źródło prądu i umożliwiały uruchomienie pojazdu lub maszyny. I tak możemy wyróżnić również akumulatory orbitalne, które są alternatywą dla standardowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Poszukując informacji na temat akumulatorów orbitalnych można również spotkać się z określeniem „akumulatory o spiralnym ogniwie”. Czasem także mówi się o nich jako o akumulatorach o zwiniętej płycie. A co tak naprawdę trzeba o nich wiedzieć? Jest to specjalny rodzaj akumulatorów, w których wykorzystuje się grupy płyt o cylindrycznym kształcie .

Oznacza to, że ich wykonanie polegało na zwijaniu płyt, które zostały poddane dużej sile nacisku. Taka konstrukcja, nazywana AGM, powoduje, że akumulatory orbitalne gwarantują niezwykle wysoką sprawność, mimo że ich wielkość jest podobna do tradycyjnych i powszechnie stosowanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Trzeba wiedzieć, że akumulatory orbitalne znajdują zastosowanie w urządzeniach, pojazdach i maszynach, w których dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa. Ponadto ich dużą zaletą jest długi okres działania między kolejnymi ładowaniami. Poza tym stosuje się je w sytuacjach, kiedy potrzebne jest źródło energii o dużej mocy oraz skrajnych wibracjach.

wozidła terex

Z tych powodów wykorzystuje się je w urządzeniach i pojazdach zawierających silniki spalinowe o dużej mocy oraz w silnikach elektrycznych napędowych oraz jezdnych.

Nowoczesne akcesoria do samochdu skoda superb ii w promocyjnych cenach http://sklep.regmot.com.pl/produkty/okazje,2,14047