Artroskopowe leczenie łokcia

21 listopada 2017 Wyłącz przez Lucja

Artroskopia to mało inwazyjna metoda operowania stawów. Interwencja chirurgiczna polega na wprowadzeniu do stawu kamery, która przekazuje obraz prezentujący wnętrze stawu na ekran monitora. W ten sposób można precyzyjnie określić uszkodzenia stawu oraz dokonać jego naprawy, wprowadzając narzędzia przez bardzo małe nacięcia i przez cały czas trwania zabiegu widzieć każdy ruch na ekranie. Tak doskonała technika leczenia stawów umożliwia wykonywanie wiele zabiegów w obrębie stawu łokciowego.

Podczas złamań i urazów związanych ze stawem łokciowym może dojść do przemieszczania się fragmentów kości i chrząstek, co może ograniczać ruchomość stawu i powodować dalsze uszkodzenia. Metodą artroskopową można dokonać replantacji, czyli umieszczenia ciał wolnych w odpowiednich miejscach w stawie. Ponadto artroskopię wykonuje się w leczeniu różnego rodzaju chorób i uszkodzeń chrząstki stawowej. Metoda ta pozwala także na leczenie niestabilności stawu oraz stanów zapalnych i infekcji w obrębie stawu łokciowego.

Trzeba wiedzieć, że leczenie łokcia metodą artroskopową przynosi znacznie lepsze efekty niż stosowanie leczenia zachowawczego i przyjmowanie środków farmakologicznych. Tego rodzaju operacja jest mniej inwazyjna niż zabieg otwarty. Poza tym blizny na łokciu po cięciach są niewielkie, a okres powrotu do pełnej sprawności i aktywności fizycznej jest znacznie krótszy niż przy tradycyjnej operacji. Warto jednak pamiętać, że artroskopia również wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy_oferta.html Dietetyk Poznań