Artroskopowe leczenie łokcia

Artroskopia to mało inwazyjna metoda operowania stawów. Interwencja chirurgiczna polega na wprowadzeniu do stawu kamery, która przekazuje obraz prezentujący wnętrze stawu na ekran monitora. W ten sposób można precyzyjnie określić uszkodzenia stawu oraz dokonać jego naprawy, wprowadzając narzędzia przez bardzo małe nacięcia i przez cały czas trwania zabiegu widzieć każdy ruch na ekranie. Tak doskonała technika leczenia stawów umożliwia wykonywanie wiele zabiegów w obrębie stawu łokciowego.

Podczas złamań i urazów związanych ze stawem łokciowym może dojść do przemieszczania się fragmentów kości i chrząstek, co może ograniczać ruchomość stawu i powodować dalsze uszkodzenia. Metodą artroskopową można dokonać replantacji, czyli umieszczenia ciał wolnych w odpowiednich miejscach w stawie. Ponadto artroskopię wykonuje się w leczeniu różnego rodzaju chorób i uszkodzeń chrząstki stawowej. Metoda ta pozwala także na leczenie niestabilności stawu oraz stanów zapalnych i infekcji w obrębie stawu łokciowego.

Trzeba wiedzieć, że leczenie łokcia metodą artroskopową przynosi znacznie lepsze efekty niż stosowanie leczenia zachowawczego i przyjmowanie środków farmakologicznych. Tego rodzaju operacja jest mniej inwazyjna niż zabieg otwarty. Poza tym blizny na łokciu po cięciach są niewielkie, a okres powrotu do pełnej sprawności i aktywności fizycznej jest znacznie krótszy niż przy tradycyjnej operacji. Warto jednak pamiętać, że artroskopia również wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy_oferta.html Dietetyk Poznań