Atrakcyjne kraje ościenne

Atrakcyjne kraje ościenne

1 czerwca 2018 Wyłącz przez Lucja

Polska nie jest krajem, który funkcjonuje w próżni geograficznej. Z każdej strony otaczają nas sąsiedzi i każdy z nich może nam zaoferować wiele interesujących atrakcji. Dlatego właśnie sugerujemy, aby ruszając na podbój Europy zacząć właśnie od tych państw, które leżą najbliżej nas.

Warto to uczynić także dlatego, iż bardzo często łączą nas z nimi silne więzy historyczne, które przy okazji można poznać nieco lepiej. Największym państwem, z którym bezpośrednio graniczymy są Niemcy, choć w gruncie rzeczy palma pierwszeństwa w tym zakresie należy się Rosji. Jednakże granica polsko-rosyjska przebiega jedynie wzdłuż krawędzi Obwodu Kaliningradzkiego, który stanowi enklawę otoczoną przez sąsiadów Rosji.

Natomiast przekraczając granicę Niemiec mamy swobodny dostęp do całego kraju – możemy go zwiedzać wzdłuż i wszerz. Moc atrakcji czeka na nas również na południu. Czechy i Słowacja oferują świetne warunki dla narciarzy, w Harrachowie odbywają się słynne zawody w lotach narciarskich, które też przyciągają sporo Polaków.

O walorach Pragi chyba nie musimy nawet wspominać.

bilety lotnicze norwegia ceny