Co sprawdzić po zimie w naszym samochodzie?

Co sprawdzić po zimie w naszym samochodzie?

10 października 2017 Wyłącz przez Lucja

Wraz z nadejściem cieplejszych, wiosennych miesięcy warto skontrolować, w jakiej kondycji znajduje się nasz samochód. Niezwykle istotne jest, aby przeprowadzać tego typu kontrolę po każdej zimie, ponieważ pozwoli to natychmiast wychwycić powstałe usterki. Sprawdzenie auta należy rozpocząć od przyjrzenia się karoserii i lakierowi, jednakże należy najpierw dokładnie wyczyścić samochód. Głębokie zarysowania trzeba zabezpieczyć, co pozwoli w przyszłości uniknąć korozji. Warto rzucić okiem na stan przewodów i kabli, które są szczególnie podatne na uszkodzenia spowodowane lodem. Można także przyjrzeć się tłumikowi, czy przypadkiem nie uległ korozji.

Multichem | Producent lakierów samochodowych Profix

Następnie należy przystąpić do zbadania stanu układu hamulcowego, dla którego zima mogła okazać się dość ciężka. Klocki oraz tarcze hamulcowe podczas zimy ulegają szybszemu zużywaniu się. Warto również przejechać się autem i sprawdzić, czy w trakcie hamowania nie słychać żadnych pisków oraz skrzypienia. Poza tym do czynności kontrolujących stan samochodu po zimie zalicza się także oględziny poziomu płynów eksploatacyjnych. Trzeba sprawdzić czy nie brakuje oleju silnikowego, płynu chłodniczego, hamulcowego oraz płynu w spryskiwaczach, pamiętając, że wraz z nadejściem wiosny wymienić go na letni. Ponadto nie należy zapominać o zmianie opon na letnie pod warunkiem, że są w dobrym stanie.

Ja widać, większość tych czynności można wykonać samodzielnie i tym samym odpowiednio przygotować samochód na nadejście cieplejszych dni.

remonty kraków Filtry DPF FAP