Im ważniejsze są jakieś tradycje i zwyczaje, tym bardziej będzie nam zależało na tym, aby były one przekazywane dalej. To właśnie oznacza, że przy tych naprawdę ważnych dla nas, będziemy robili wszystko, aby nasze dziecko zwróciło na nie uwagę, aby się nimi zainteresowało i żeby je dalej przekazywało.

Oczywiście będą takie zwyczaje, w które dzieci chętnie się włączą i takie, w których niekoniecznie będą chciały uczestniczyć.

Nawiązania do domu rodzinnego są ważne

Często jest tak, że to co sami na temat zwyczajów i tradycji wynieśliśmy z domu rodzinnego, będziemy chcieli zaszczepić w naszych dzieciach.

Dlatego jeżeli w rodzinnym domu był zwyczaj, że choinki sprzedaż przyozdabiało się ręcznie wykonanymi ozdobami, to z pewnością także z naszymi dziećmi, będziemy chcieli takie ozdoby zrobić. Nie tylko wtedy będziemy mogli z nimi spędzić przyjemnie czas, znaleźć moment na spokojną rozmowę, na wytłumaczenie tego co się dzieje, ale także sami będziemy mieli chwilę, na przeniesienie się w dawne życie, na poczucie autentycznej więzi z tym, co miało miejsce w naszym dzieciństwie i co nas kształtowało na takiego człowieka jakim jesteśmy.

Jeżeli zwyczaje i tradycje, które są dla nas ważne, będziemy ciągle powtarzali w naszym domu, jeżeli będziemy się je starali jak najbardziej przybliżyć naszym dzieciom, to szybko może się okazać, że także dla nich stanie się to ważne, zwłaszcza jeżeli będziemy wspominać, jak to dawniej był, jak to wyglądało i jak my, jako dziecko przeżywaliśmy te tradycje. To pomoże dziecku określić swoją tożsamość, pomoże mu zrozumieć, że wiele rzeczy, mimo zmian zachodzących w życiu, nadal jest kontynuowanych i powtarzanych, a to sprawi, że nasze dziecko będzie czuło większą więź z domem rodzinnym, będzie czuło, że rodzina to nie tylko ta mała grupa ludzi, wśród których żyje, ale także to wszyscy ci, którzy w tej rodzinie byli przed nim, a których już zabrakło.

Każdy naród ma swoje tradycje i zwyczaje, tak samo dzieje się z rodzinami. Jednak ich główny trzon jest wspólny, więc warto o nie dbać, tak aby dalej móc budować swoją tożsamość i jedność z ludźmi, którzy także, nadal je wypełniają.

https://sklep.regmot.com.pl/produkty/uklad-hamulcowy/tarcze-hamulcowe,2,13925 wosk do samochodu