Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak cenne dla Polski są wschodnie ziemie. Niektórzy mają wielki sentyment nie tylko do tych obszarów, którą są dziś w naszych granicach, ale również do Kresów, które po II wojnie światowej utraciliśmy na rzecz Sowietów, a patrząc z dzisiejszego punktu widzenia – na rzecz Ukrainy, Białorusi oraz Litwy.

medest.org.pl

Mimo tej straty, która z historycznego punktu widzenia pozostaje niepowetowana, wciąż mamy na wschodzie miejsca piękne. Stanowią one ważną atrakcję turystyczną, dlatego zainteresowanie podróżników tymi rejonami jest coraz większe.

Docenić je warto i to z kilku powodów. Po pierwsze – wspaniałe kulturalne dziedzictwo, silnie związane z kulturą wschodnią, zarówno chrześcijańską (prawosławie), jak i muzułmańską (Tatarzy).

Po drugie – plenery, zasoby naturalne, które nie mają konkurencji nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Puszcza Białowieska uchodzi za absolutnie wyjątkową w skali całego kontynentu z uwagi na swoją florę, faunę i brak ingerencji człowieka.

Patrząc na wschód mamy z czego być dumni.

szpachla do plastiku części samochodowe sklep online