Gdzie kupić akumulator?

20 listopada 2017 Wyłącz przez Lucja

Wymiana akumulatora może spędzać wielu właścicielom samochodów sen z powiek. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które różnią się ceną. Ponadto nie zawsze wiadomo, jakie urządzenie będzie odpowiednie dla naszego pojazdu. Podpowiadamy zatem, gdzie kupić akumulator.

Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie akumulatora u sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu, oprócz fachowej porady, jaki akumulator wybrać, będziemy mogli liczyć także na montaż oraz sprawdzenie jego ładowania oraz rozruchu pojazdu. Kupując akumulator w takim miejscu będziemy mogli liczyć także na okres gwarancyjny i nie będzie wtedy również problemów z ewentualną reklamacją, ponieważ montażu dokonywali fachowcy. Ponadto możemy być pewni, że akumulator zakupiony ze sprawdzonego źródła będzie wysokiej jakości i posłuży nam przez kilka lat.

Jednakże wiele osób porównując ceny, zastanawia się nad zakupem akumulatora w hipermarkecie. Z góry uprzedzamy, że nie jest to najlepszy pomysł. Dlaczego? Po pierwsze nie możemy liczyć na profesjonalne doradztwo. Po drugie, różnie bywa z jakością takich akumulatorów.

Zazwyczaj na sklepowych półkach znajdziemy akumulatory mało znanych producentów, które kuszą właścicieli pojazdów niską ceną. Trzeba się jednak liczyć z tym, że czasem takie akumulatory leżą na sklepowych półkach przez długi czas bez ładowania, co również wpływa na pogorszenie ich kondycji. Ponadto w hipermarketach nie przywiązuje się dużej wagi do transportu i rozładunku, a ma on duże znaczenie przy tego typu urządzeniach. Można zatem zobaczyć w hipermarketach akumulatory uszkodzone oraz poplamione elektrolitem.

W żadnym wypadku nie należy ich kupować. Poza tym nikt nie zagwarantuje nam, że akumulator działa prawidłowo i nie zamontuje go w aucie.

http://katalizatory-kujawsko-pomorskie.pl/bydgoszcz.html http://sklep.skoda.pl/pl/skodadobrarada/cleverfoto.html