Choroba cywilizacyjna XXI wieku objawiająca się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie i uniemożliwiająca jego prawidłowe funkcjonowanie- otyłość. Ogromne zagrożenie dla zdrowia współcześnie żyjących osób w różnym wieku.

Otyłość często mylona jest z nadwagą, która charakteryzuje się nadmierną masą ciała. W rzeczywistości są to dwie osobne przypadłości, które jednak lubią występować razem w organizmie człowieka.

A jakie są skutki otyłości? Przede wszystkim schorzenie to prowadzi do problemów z nadciśnieniem tętniczym i układem ruchu. Ponadto powoduje zwyrodnienia kręgosłupa i choroby nerek.

Do negatywnych konsekwencji tej przypadłości zalicza się również występowanie miażdżycy czy kamicy żółciowej. Otyłość zwiększa także ryzyko wystąpienia zawału serca lub wylewu.

https://klinika-trzezwosci.pl/nasza-oferta/alkoholizm-terapia/klinika-uzaleznien

Niewątpliwie otyłość jest bardzo groźnym schorzeniem, które może być spowodowane czynnikami genetycznymi, farmakologicznymi czy też zaniedbaniami objawiającymi się najczęściej niewłaściwą dietą i brakiem aktywności fizycznej. Chcąc dłużej cieszyć się zdrowiem, młodym wyglądem i sprawnością ruchową, należy dbać o siebie i nie dopuścić do wystąpienia otyłości.

kursy masażu Warszawa szczepionki