Groźna otyłość

Groźna otyłość

2 lutego 2019 Wyłącz przez Lucja

Choroba cywilizacyjna XXI wieku objawiająca się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie i uniemożliwiająca jego prawidłowe funkcjonowanie- otyłość. Ogromne zagrożenie dla zdrowia współcześnie żyjących osób w różnym wieku.

Otyłość często mylona jest z nadwagą, która charakteryzuje się nadmierną masą ciała. W rzeczywistości są to dwie osobne przypadłości, które jednak lubią występować razem w organizmie człowieka.

A jakie są skutki otyłości? Przede wszystkim schorzenie to prowadzi do problemów z nadciśnieniem tętniczym i układem ruchu. Ponadto powoduje zwyrodnienia kręgosłupa i choroby nerek.

Do negatywnych konsekwencji tej przypadłości zalicza się również występowanie miażdżycy czy kamicy żółciowej. Otyłość zwiększa także ryzyko wystąpienia zawału serca lub wylewu.

Niewątpliwie otyłość jest bardzo groźnym schorzeniem, które może być spowodowane czynnikami genetycznymi, farmakologicznymi czy też zaniedbaniami objawiającymi się najczęściej niewłaściwą dietą i brakiem aktywności fizycznej. Chcąc dłużej cieszyć się zdrowiem, młodym wyglądem i sprawnością ruchową, należy dbać o siebie i nie dopuścić do wystąpienia otyłości.