Komputer i internet są bardzo ściśle związane z tematyką gier komputerowych, gier, które w krótkim czasie zwojowały cały świat i zawładnęły sercami wielu ich fanów. Gry komputerowe zostały wymyślone dla naszej przyjemności, miały dostarczać wielu bodźców, dając jednocześnie szansę na realizację swoich pragnień i sprawdzaniu własnych umiejętności.

suplementy diety

Wiele młodych, bardzo nawet młodych, osób popadło jednakże w stan uzależnienia. Spędzają wiele godzin, całe dnie, nierzadko też noce, przy komputerze uczestnicząc w wirtualnych zmaganiach, zatracając się w tym całkowicie.

Niebezpieczeństwo, jakie pociąga za sobą taki wirtualny świat jest olbrzymie, pomijając silne bodźce oddziałujące na psychikę, układ nerwowy a także i wzrok, po przez odizolowanie społeczne, a kończąc na zachwianiu poczucia realności świata nas otaczającego. Osoba ciągle poświęcająca się uczestnictwie w grach komputerowych przenosi ze świata wirtualnego, gdzie przecież wszystko jest takie proste i pozbawione emocjonalnego podtekstu, do świata realnego, napotykając przy tym problemy, nie potrafi sobie z nimi radzić.