Maszyny pakujące, które nazywane są owijarkami palet, to urządzenia przeznaczone do owijania produktów przy pomocy folii streczowej. Takie produkty umieszczane są na paletach, a maszyny mają za zadanie owinąć folią całe palety.

Tak owinięte palety są przystosowane do mechanicznego załadunku lub rozładunku. Odpowiednio zawinięta folia scala ładunek i zabezpiecza go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jest to szczególnie ważne w czasie transportowania i przechowywania palet. Nowoczesne owijarki paletowe są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które są przyjazne dla środowiska.

Urządzenia spełniają wymogi bezpieczeństwa i mogą być z powodzeniem wykorzystywane w firmach produkcyjnych. Firmy doceniają je za wysoką jakość pracy oraz stosunkowo niski koszt pakowania.

Standardowe owijarki paletowe można dostosować odpowiednio do wysokości owijania. Urządzenia wzbogacone o sterownik mikroprocesowy pozwalają na ustawienie różnych parametrów wedle własnych potrzeb i dostosowanie ich do rodzaju palet.

Wynajem generatorów prądotwórczych bity torx długie