Pompeje

Pompeje

12 sierpnia 2018 Wyłącz przez Lucja

Archeolodzy specjalizują się w poszukiwaniu, odkrywaniu i wreszcie wystawianiu na widok publiczny pozostałości historycznych cywilizacji. Odnalezienie i zakonserwowanie wielu ze znanych współcześnie zabytków stanowiło nie lada wyzwanie.

Zwykle stan zabytków już w momencie ich odkrycia pozostawia wiele do życzenia. Zupełnie inaczej było z Pompejami – słynnym, starożytnym miastem, które znajduje się na terytorium Włoch.

Zostało ono zniszczone 24 sierpnia 79 roku na skutek erupcji wulkanu Wezuwiusz. Ciekawostką jest jednak to, że popiół wulkaniczny, zasypując Pompeje, jednocześnie utrwalił miasto: jego budowle, przedmioty oraz niektóre ciała zamieszkujących je ludzi i zwierząt.

Dzięki temu współcześni turyści mają możliwość podziwiania wyglądu średniej wielkości, starożytnego rzymskiego miasta, a także jego mieszkańców. Wybierając się do Włoch w celach turystycznych, z pewnością warto jest zobaczyć Pompeje.

Miejsce to zostało zachowane w tak wspaniałym stanie, że nie potrzebuje spektakularnych zabytków, by stać się popularną i powszechnie docenianą atrakcją turystyczną. Warto je odwiedzić choćby po to, by uzmysłowić sobie, jak potężnymi mocami dysponuje natura, która mogła utrzymać miasto w podobnym stanie przez niemal 2000 lat.

naszepsy.com.pl