Skolioza, kifoza, lordoza- to tylko trzy spośród wielu wad postawy, które coraz częściej dotykają współczesne społeczeństwa. Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia i jednostajność pozycji prowadzą do osłabienia i rozciągnięcia bądź wzmożenia napięcia i skrócenia mięśni, które utrzymują kręgosłup w odpowiednim położeniu. To właśnie układ mięśniowy i położenie miednicy mają największy wpływ na prawidłowe usytuowanie kręgosłupa. A jak wygląda prawidłowa postawa ciała? Przede wszystkim barki powinny być na jednej wysokości, niewysunięte do przodu.

https://www.formeds.com.pl/cat/118/Piperyna

Głowa ustawiona wprost nad klatką piersiową, biodrami i stopami, natomiast brzuch powinien być płaski i cofnięty względem klatki piersiowej. Prawidłowa postawa charakteryzuje się również wygięciem kręgosłupa w kształcie litery S. Zachowanie odpowiedniego ustawienie kręgosłupa jest bardzo ważne dla zdrowia. Pozwala również dłużej cieszyć się wyprostowaną sylwetką, która bywa traktowana jako oznaka młodości i pełni sił.

Dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ułożenie kręgosłupa, niezależnie od tego, w jakiej znajdujemy się pozycji.

zapraszamy na naszą stronę http://www.fizjo-forma.pl/ nowe wydanie, nowe informacje www.dar-medica.com.pl