Rumianek pospolity

Rumianek pospolity

16 sierpnia 2018 Wyłącz przez Lucja

Rumianek pospolity jako zioło lecznicze posiada wiele zastosowań zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Stosowany doustnie, pomaga na dolegliwości związane z układem pokarmowym, takich jak zaburzenie perystaltyki jelit czy podrażnienie błoń śluzowych żołądka, ze względu na swoje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Formeds

Rumianek pospolity można stosować naturalny lek osłonowy przy terapii antybiotykowej, ponieważ wykazuje działanie ochronne na żołądek. W przypadku występowania kolki u niemowląt czy w okresie ząbkowania, rumianek pospolity pomoże zlikwidować te dolegliwości.

Ponadto, nie wykazuje żadnych skutków ubocznych i jest wysoko bezpieczny, dlatego może być podawany bez obaw. Stosowany zewnętrznie, napar z rumianku pomaga wyleczyć dolegliwości takie jak wysypka, alergie czy zapalenia ropne skóry i błoń śluzowych, Jest bardzo często pojawiającym się składnikiem aktywnym, który pojawia się z kosmetykach do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, ze względu na swoje działanie kojące.

https://meditus.eu/osrodek-leczenia-uzaleznien.php http://stomatologiczne.net.pl/protetyka/