Prawidłowa konserwacja akumulatora samochodowego pozwala na zachowanie długiej żywotności i właściwe funkcjonowanie baterii. Istotne jest, aby akumulator utrzymywać w czystości i regularnie usuwać zanieczyszczenia.

Warto również kontrolować, czy elektrolit w postaci kwasu siarkowego nie ulega wyciekom z wnętrza akumulatora. Dobrym rozwiązaniem jest użycie odpowiedniego środka konserwującego klemy, co zagwarantuje dobre przewodnictwo prądu oraz zapewni akumulatorowi wytrzymałość.

Nieodpowiednia dbałość o akumulator może doprowadzić do szybkiego skorodowania i zniszczenia obudowy, co w rezultacie może doprowadzić do problemów z prawidłowym działaniem akumulatora. Warto zatem stosować specjalne smary przeznaczone do zabezpieczania klem przed działaniem wilgoci i korozją oraz uszkodzeniami spowodowanymi przez znajdujący się w akumulatorze kwas siarkowy.

Ponadto stosowanie smarów do klem zwiększa przewodnictwo prądu. Zazwyczaj zaleca się stosowanie smaru do klem z zawartością grafitu, ponieważ grafit jest dobrym przewodnikiem prądu.

Można także sięgnąć po smar miedziowy – nie będzie to gorsze rozwiązanie. Warto wybierać smary w sprayu, dzięki czemu można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i pokryć smarem nawet najmniejszy fragment.

Należy spryskać klemy, a następnie dokładnie dokręcić śruby. Jeżeli nie mamy w okolicy sklepu zajmującego się sprzedażą preparatów do pielęgnacji i konserwacji części samochodowych, można w tym celu użyć wazeliny technicznej, jednak nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę.

https://kalinski.pl/sklep/pl/497-katalizatory-scania sklep lakierniczy online