Liście szałwii lekarskiej znane są przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Dlatego często wykorzystuje się ją w przypadku zapalenia dziąseł, gardła, ogólnych stanach zapalnych jamy ustnej, a nawet anginie. Ze względu na swoje działanie przeciwzapalne szałwia lekarska znajdzie również swoje zastosowanie zewnętrznie, przy stanach zapalnych skóry, lekkich otarciach czy owrzodzeniach.

Podawana w postaci naparu pomaga zlikwidować problemy związane z funkcjonowaniem pracy układu pokarmowego. Szałwia lekarska pomaga zniwelować bole brzucha oraz wzdęcia. Szałwia lekarska jest również naturalnym lekiem na nadmierną potliwość skóry, wystarczy przyjmować ją w postaci naparu lub do nacierania w miejscach, gdzie taka przypadłość występuje.

https://www.formeds.com.pl/cat/106/Watroba

Napar z szałwii lekarskiej obniża również poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana wszystkim, którzy przyjmują jego za dużą ilość lub otrzymali takie zalecenia lekarskie. Nie trzeba wspominać, że jest produktem o wiele bezpieczniejszym, niż leki dostępne w aptekach. W dodatku nie obciąża żołądka.

implanty poznań operacja przepukliny pachwinowej cena