Urządzenia do badania napięcia akumulatora

30 października 2017 Wyłącz przez Lucja

Odmawiający posłuszeństwa akumulator nie zawsze musi nadawać się na wyrzucenie. Może okazać się, że konieczne jest jego naładowanie lub poddanie regeneracji. Z tego powodu warto co jakiś czas badać napięcie akumulatora.

W tym celu należy zainwestować w odpowiednie urządzenie. Do zbadania napięcia akumulatora służy woltomierz. Producenci oferują woltomierze podpinane do akumulatora oraz podłączane do gniazda zapalniczki i montowane na panelu we wnętrzu pojazdu.

oleje hydrauliczne

Te drugie są znacznie nowocześniejsze i prawidłowe napięcie akumulatora jest sygnalizowane zielonym kolorem diody LED. Z tradycyjnymi woltomierzami jest zupełnie inaczej. W jaki sposób należy używać tych urządzeń? Na początku do akumulatora samochodowego należy podłączyć woltomierz, a następnie dokonać odczytu podczas rozruchu silnika.

Prawidłowe napięcie akumulatora wynosi zazwyczaj 12 V lub nawet więcej. Trzeba wiedzieć, że jeśli woltomierz wskazuje wartość 10-11 V może to świadczyć o słabej wydajności akumulatora i w najbliższym czasie będzie należało go wymienić. Warto jednak wiedzieć, że woltomierz w niektórych przypadkach również może się mylić i przekłamywać wyniki.

Z tego powodu warto po kilku dniach przeprowadzić powtórne badanie napięcia akumulatora. Jeśli spadek będzie większy niż 1 V, będzie to oznaczało, że trzeba zakupić nowy akumulator. Na rynku jest szeroki wybór woltomierzy w dość przystępnych cenach, zatem jego zakup nie powinien znacząco obciążyć domowego budżetu, a może powiedzieć wiele o stanie akumulatora samochodowego.

http://katalizatory-opolskie.pl/opole.html