USA wciąż jest krajem najpopularniejszym wśród turystów. Wielu z nas marzy, aby choć raz w życiu zobaczyć Nowy Jork czy Las Vegas, gdzie Elvis Presley wciąż żyje. Pociąga nas nie tylko różnorodność klimatu i przyrody, ale przede wszystkim styl życia. Od dziecka zachwycaliśmy się przekazywaną przez media wolnością, którą aby zrozumieć, trzeba poczuć.

Amerykę znamy z filmów i piosenek, zatem wybierając się w tamte strony mamy poczucie, że nic nas nie zaskoczy. A jednak nie mamy wyobrażenia ogromu tego kraju, który ujmuje nas już na lotnisku. Nie tylko jest tu wiele miejsc, które trzeba zobaczyć, ale też wszystko jest większe niż w Europie. Ameryka przyciąga nie tylko turystów, ale i wszelakich artystów, którzy czują w tym miejscu większe natchnienie.

Nic dziwnego, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że na wyspie Key West co druga galeria z obrazami należy do osoby polskiego pochodzenia. Poza największymi miastami warto w Stanach odwiedzić choć klika parków narodowych. Do najpopularniejszych należą Yellowstone, Dolina Śmierci czy też kanion Colorado.