Złamania kości śródręcza i palców ręki

22 listopada 2017 Wyłącz przez Lucja

Gdybyśmy mieli wskazać urazy i kontuzje, które należą do najczęstszych w naszej populacji, to z pewnością złamania wszelakie znalazłyby się w czołówce. Nie ma jednej przyczyny złamań. Czasami są one wynikiem braku ostrożności i nadmiernej brawury, na przykład podczas uprawiania sportów.

Innym razem to po prostu wynik nieszczęśliwych wypadków, które nie zostały przez ich ofiarę w żaden sposób sprowokowane. Pocieszający jest fakt, że współczesna ortopedia jest bardzo skuteczna w leczeniu rozmaitych złamań i zachowanie kości przy takich urazach jest doskonale rozpoznane przez medycynę. W czołówce najczęściej diagnozowanych złamań są te dotyczące śródręcza oraz palców ręki.

Zwłaszcza te drugie należą do stosunkowo najłatwiejszych w leczeniu, a ich dokuczliwość dla pacjenta nie jest poważna. Należy jednak liczyć się z tym, że nie obejdziemy się bez opatrunku gipsowego lub też znacznie wygodniejszej ortezy. To specjalny opatrunek elastyczny wykonany z oddychającej pianki neoprenowej.

Doskonale usztywnia złamane miejsca i gwarantuje pełne zrośnięcie kości. Jest przy tym lekki i można go zdejmować na przykład w celu utrzymania higieny. Niektóre ze złamań nie obejdą się jednak bez dalej idącej ingerencji o charakterze chirurgicznym.

Jeśli doszło do przemieszczenia kości, nie można liczyć na to, że wszystko zrośnie się samo. Podczas zabiegu należy dokładnie poskładać kość i skierować wszystkie przemieszczone elementy na swoje miejsce. Drugi krok to umieszczenie w ręce specjalnych drutów, które będą trzymać poskładaną strukturę kości w całości.

http://medactive.com.pl/rehabilitacja-metoda-mckenzie/

Po jakimś czasie druty można łatwo usunąć.

http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy_oferta.html ealergia.com.pl